شركت الكترونيك افزارآزما در سال 1359، به همت عده اي از فارغ التحصيلان رشته مهندسي برق و الكترونيك دانشگاه صنعتي شريف ، درجهت رسيدن به خودكفائي و استقلال صنعتي و اقتصادي و آموزش فني كشور تأسيس شد.

آغاز فعاليت شركت الكترونيك افزارآزما با طراحی و تولید دستگاههاي اندازه گيري، آموزشي و تحقيقاتي برق، الكترونيك و مخابرات و تجهيزات کارگاهها و آزمايشگاههاي مختلف بصورت کلید در دست (Turnkey) بوده است.

كليه مراحل تحقیقات، طراحي، تولید مدارات، سخت افزار و نرم افزار و ساخت قطعات فلزي، پلاستيكي و بدنه دستگاهها توسط اين  شركت و توسط تجهیزات پیشرفته و سيستمهاي خودکار انجام مي پذيرد.

از سال 1380 این شرکت همکاری گسترده اي را با وزارت  نيرو در جهت طراحي و توليد سيستمهاي اندازه گيري مورد نياز صنعت برق كشور آغاز نمود و با دستیابی به دانش فنی صد در صد داخلی موفق به تولید انواع کنتور تکفاز و سه فاز دیجیتال چند تعرفه گردید. در این راستا موفق به تاسیس کارخانه، خرید و نصب مدرن ترین ماشین آلات و همچنین راه اندازی آزمایشگاه منحصر به فرد جهت تست های استاندارد کنتور و رفع نیازهای بخش تحقیقات و ارتقاء کیفیت تولید با ظرفیت تولید بیش از سه میلیون دستگاه کنتور (در سال) گردیده است.

در طول 35 سال گذشته الکترونیک افزار آزما بیش از 50 مدل تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی تست و اندازگیری با بالاترین سطح عملکرد و قابلیت اعتماد زیاد تولید نموده که تماما منطبق با استانداردهای بین المللی می باشند.

اين شركت داراي بخش تحقیق و توسعه فعالی می باشد و هرساله چند پروژه تحقيقاتي جديد را در دستور كار خود قرار مي دهد. در حال حاضرتجهيز قسمت اعظم كارگاهها و آزمايشگاههاي برق، الكترونيك و مخابرات ، وزارت آموزش و پرورش ، دانشگاه آزاد اسلامی ، سازمان آموزش فني وحرفه اي كشور، دانشگاههاي سراسري، واحدهاي آموزش تخصصي و مهندسي درارتش ، شركت نفت و گاز و پتروشيمي ومراكز آموزش مخابرات استانها توسط اين شركت انجام مي پذيرد.